چگونه صفحه نمایش لپ تاپ خود را تمیز کنیم لپ تاپ خود را با چه وسایلی تمیز کنیم

بر خلاف کامپیوترهای معمولی، لپ تاپ به کاربران امکان تحرک می‌دهد. از آن جایی که لپ تاپ معمولاً از جایی به جای دیگر منتقل می‌شود، امکان جمع شدن گرد و غبار و آلودگی‌ها در آن بیشتر است.

خوب است زمانی برای تمیز کردن لپ تاپ از گرد و خاک، اثر انگشت، لکه ها و آلودگی‌های دیگر اختصاص دهید تا لپ تاپی تمیز داشته باشید. علاوه‌ بر این، تجمع گرد و خاک در قسمت داخلی لپ تاپ باعث می‌شود که لپ تاپ در هنگام کار گرم‌تر شود و باطری آن با سرعت بیشتری تمام شود. در ادامه  با روش تمیز کردن لپ تاپ بیشتر آشنا شوید.

روشی که برای پاک کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود استفاده می‌کنید، به میل شخصی شما بستگی دارد. شما می‌توانید از محلول‌های مخصوص پاک کردن صفحة نمایش، اسپری ها و یا ابرهای تمیز کننده استفاده کنید. البته برای پاک کردن صفحه نمایش، می‌توان فقط از آب معمولی نیز استفاده کرد.

صرف‌نظر از ماده‌ای که برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده می‌کنید مراقب باشید که آن را به صورت مستقیم روی صفحه  نمایش نریزید؛ به جای آن، ماده تمیز کننده را روی یک پارچه بدون پرز بریزید، و سپس از آن پارچه برای تمیز کردن صفحة مانیتور از گردوغبار و لکه ها استفاده کنید. پارچه را به آرامی بر روی سطح صفحه فشار دهید تا از صدمه رسیدن به صفحه نمایش جلوگیری کنید و مطابق تصویر در هنگام تمیز کردن دست خود را پشت صفحه نمایش قرار داده تا فشار به لولای لپ تاپ نیاید . اجازه ندهید که مایع در پایین صفحه نمایش جمع شود زیرا ممکن است به قسمت داخلی نفوذ کرده و به آن صدمه وارد کند.

تجمع گرد و خاک و ذرات دیگر، همانند ذرات مواد غذایی، ممکن است باعث شود که صفحه کلید شما به خوبی کار نکند. اسپری‌های هوای فشرده می‌توانند گرد و خاک و ذرات باقی‌مانده بین کلیدها را خارج کنند. فقط به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از خارج شدن مایعات داخل قوطی اسپری و صدمه رسیدن به کلیدها، به مدت طولانی روی آن‌ها اسپری نکنید؛ به جای آن، چند بار به صورت کوتاه و آرام اسپری کنید. برای تمیز کردن قسمت بالای کلیدها می‌توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، ولی مراقب باشید که پارچه شما بیش از حد خیس نباشد، زیرا ممکن است مایع به قسمت داخلی صفحه کلید نفوذ کرده و به آن‌ صدمه برساند.